Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Wytrwale w miłości do służby

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum "Zupy na Pietrynie"

Zupa na Pietrynie jest łódzką odpowiedzią na inne tego typu inicjatywy, które odbywają się w całej Polsce, m.in. „Zupa na Plantach” w Krakowie, czy „Zupa na Wolności” we Wrocławiu. To forma pomocy która nie ogranicza się jedynie do nakarmienia potrzebujących, ale przede wszystkim możliwość spotkania z potrzebującymi pomocy duchowej czy społecznej tak samo mocno, jak materialnej.

Najczęściej pojawiają się osoby starsze i schorowane, często bez świadczeń społecznych, którym trudno jest uzyskać pomoc medyczną. Dodatkowo wspólnie z „Zupą” działa Uliczna Misja Medyczna, w której, w pełnej gotowości są lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, studenci medycyny, ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa oraz ci, którzy są przeszkoleni w udzielaniu pomocy medycznej.

Reklama

Pod koniec roku ekipa wolontariuszy pomogła osobom w kryzysie bezdomności przekazując ogrzewacze i termosy. Zorganizowana akcja „Podaruj Ciepło” przyniosła ogromny owoc – udało się zorganizować ciepłe ubrania – czapki, rękawiczki, kurtko dla potrzebujących.

W ciągu kolejnego roku działalności udało się zorganizować 52 spotkania z potrzebującymi, otworzyć pierwszą w Łodzi mobilną łaźnię dla osób w kryzysie bezdomności. Urządzono i z pomocą sponsorów wyposażono Zupową kuchnię w budynku Centrum Służby Rodzinie.

W minioną niedzielę udało się pomóc 180 osobom w kryzysie bezdomności dzieląc się z nimi posiłkiem, kanapkami, gorącą herbatą i spędzając razem niedzielne popołudnie. Wiele osób potrzebujących otrzymało nowe, ciepłe buty i skarpetki. Nie zawiodła grupa z Ulicznej Misji Medycznej. Jak sama nazwa wskazuje, „Zupę na Pietrynie” można znaleźć co niedzielę, na rogu ul. Piotrkowskiej i św.Stanisława Kostki Przy Katedrze znajduje się miejsce ogrodzone banerami.

2022-01-13 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zgierz: Czym jest Droga Krzyżowa w życiu chrześcijanina?

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Laura Allen

13 marca br., w parafii Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu, Ks. kan. Proboszcz Andrzej Chmielewski odprawił nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo rozpoczęto modlitwą dziękczynną Panu Bogu za nasz Kościół, a także prosząc o żywą wiarę i miłość dla rodzin, parafian i zjednoczenie wszystkich na modlitwie przy Eucharystycznym stole.

Ks. A. Chmielewski, w trakcie nabożeństwa wielokrotnie stawiał pytania, które zachęcały zebranych wiernych do pogłębienia refleksji w wymiarze m.in. duchowym, religijnym czy naszej codzienności życia. I tak już na początku, zachęcił uczestników nabożeństwa do zastanowienia się dlaczego w czasie Jubileuszu skupieni jesteśmy na nabożeństwie Drogi Krzyżowej, czym jest Droga Krzyżowa w życiu chrześcijanina?

CZYTAJ DALEJ

Św. Andrzej Bobola, prezbiter i męczennik

Żył w latach 1591 – 1657. Należał do zakonu jezuitów. Nazywany jest apostołem prawosławnych.

CZYTAJ DALEJ

Wałbrzych. Elżbietanki zamknęły placówkę

2022-05-16 23:31

[ TEMATY ]

Wałbrzych

elżbietanki

archiwum parafii

Ks. kan. Wiesław Rusin dziękuje elżbietankom za czas spędzony przez siostry w tej części Wałbrzycha

Ks. kan. Wiesław Rusin dziękuje elżbietankom za czas spędzony przez siostry w tej części Wałbrzycha

Kojarzone z opieką nad chorymi, ubogimi i cierpiącymi siostry elżbietanki po 157 latach zamknęły swój klasztor na terenie parafii Św. Aniołów Stróżów.

Wdzięczna Bogu za dar obecności sióstr, wałbrzyska wspólnota parafialna, na czele z proboszczem ks. kan. Wiesławem Rusinem, modliła się w intencji całego zgromadzenia podczas Mszy św. pożegnalnej w trzecią niedzielę wielkanocną.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję