Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Wytrwale w miłości do służby

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum "Zupy na Pietrynie"

Zupa na Pietrynie jest łódzką odpowiedzią na inne tego typu inicjatywy, które odbywają się w całej Polsce, m.in. „Zupa na Plantach” w Krakowie, czy „Zupa na Wolności” we Wrocławiu. To forma pomocy która nie ogranicza się jedynie do nakarmienia potrzebujących, ale przede wszystkim możliwość spotkania z potrzebującymi pomocy duchowej czy społecznej tak samo mocno, jak materialnej.

Najczęściej pojawiają się osoby starsze i schorowane, często bez świadczeń społecznych, którym trudno jest uzyskać pomoc medyczną. Dodatkowo wspólnie z „Zupą” działa Uliczna Misja Medyczna, w której, w pełnej gotowości są lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, studenci medycyny, ratownictwa medycznego i pielęgniarstwa oraz ci, którzy są przeszkoleni w udzielaniu pomocy medycznej.

Pod koniec roku ekipa wolontariuszy pomogła osobom w kryzysie bezdomności przekazując ogrzewacze i termosy. Zorganizowana akcja „Podaruj Ciepło” przyniosła ogromny owoc – udało się zorganizować ciepłe ubrania – czapki, rękawiczki, kurtko dla potrzebujących.

Reklama

W ciągu kolejnego roku działalności udało się zorganizować 52 spotkania z potrzebującymi, otworzyć pierwszą w Łodzi mobilną łaźnię dla osób w kryzysie bezdomności. Urządzono i z pomocą sponsorów wyposażono Zupową kuchnię w budynku Centrum Służby Rodzinie.

W minioną niedzielę udało się pomóc 180 osobom w kryzysie bezdomności dzieląc się z nimi posiłkiem, kanapkami, gorącą herbatą i spędzając razem niedzielne popołudnie. Wiele osób potrzebujących otrzymało nowe, ciepłe buty i skarpetki. Nie zawiodła grupa z Ulicznej Misji Medycznej. Jak sama nazwa wskazuje, „Zupę na Pietrynie” można znaleźć co niedzielę, na rogu ul. Piotrkowskiej i św.Stanisława Kostki Przy Katedrze znajduje się miejsce ogrodzone banerami.

2022-01-13 13:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Poświęcenie kaplicy Najświętszego Sakramentu

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Biskup Ireneusz Pękalski odprawił uroczystą sumę odpustową w parafii Zesłania Ducha Świętego. Poświęcił także nowo powstałą kaplicę Najświętszego Sakramentu, która służyć będzie wiernym jako miejsce cichej modlitwy i skupienia przez cały tydzień.

- Potrzebne jest takie miejsce do modlitwy w ciszy, dlatego pomyśleliśmy, żeby zrobić w tym miejscu Kaplicę Wieczystej Adoracji. Podczas renowacji, jaką podjęliśmy w 2020 roku okazało się, że na suficie są trzy kolory. I odnowione zostały one zachowane do dziś. Prawdopodobnie po wojnie postawiono tam ołtarz z płaskorzeźbą Chrystusa modlącego się w Ogrójcu, nieznanego autora. Jest dostawione także tabernakulum ze stiuku, co oznacza, że ołtarz powstał po 1945 roku. Ta sala służyła jako miejsce katechezy dla dzieci, potem była to sala dla asysty – ideę powstania kaplicy tłumaczy proboszcz ks. kan. Paweł Lisowski.

CZYTAJ DALEJ

Kaczyński o reparacjach: Niemcy nie zajdą daleko z workiem zbrodni na plecach

2022-09-24 17:45

[ TEMATY ]

Niemcy

Adobe.Stock

Niemcy muszą zrozumieć, że nie zajdą daleko z workiem zbrodni na plecach. Zdołamy pokazać światu, jak to wyglądało - mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Zapowiedział, że Polska wyegzekwuje reparacje wojenne od strony niemieckiej.

Prezes PiS podczas spotkania z mieszkańcami Oleśnicy został zapytany o kwestię reparacji wojennych od Niemiec. Zapowiedział, że strona Polska "już bardzo niedługo" wystosuje notę dyplomatyczną w tej sprawie. "Idziemy ta drogą. To jest początek drogi, ona nie będzie łatwa. Ale jeżeli będziemy twardzi i konsekwentni to Niemcy w pewnym momencie zrozumieją, że nie mają wyjścia. Wtedy się zaczną rozmowy. (...) To wyegzekwujemy" - mówił Kaczyński.

CZYTAJ DALEJ

Święty Krzyż: pielgrzymi piętnastoma trasami dotarli do świętokrzyskiego sanktuarium

2022-09-24 21:15

[ TEMATY ]

Święty Krzyż

swietykrzyz.pl

15 tras prowadziło uczestników XXIII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego „Święty Krzyż 2022”. To największe wydarzenie turystyczno-pielgrzymkowe w kraju skierowane do pielgrzymów diecezji kieleckiej, sandomierskiej i radomskiej oraz do wszystkich chętnych. W wydarzeniu wzięło udział ponad 2 tys. osób.

W tym roku przebiegał on pod hasłem „Krzyż znakiem jedności i pokoju”. Motto nawiązywało do sytuacji na Ukrainie oraz stanowiło zachętę do modlitwy w intencji pokoju.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję