Reklama

Nowe rozmaitości

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Dowody resocjalizacji

Sąd orzekł, że Lew Rywin jest już zresocjalizowany, i wypuścił go z więzienia. Skutecznej resocjalizacji Rywin dał dowód, wychodząc i mówiąc do kamer, że jest więźniem politycznym („Dziennik”, 15 listopada). Do dziś nie wie, za co go zamknęli. No przecież on chciał tylko pośredniczyć w przekazaniu paru milionów łapówki. Żeby za takie coś wsadzać do więzienia?

Recepta na sukces

Z tarczą po wyborczej potyczce jest PSL. Wieszczono już pogrzeb partii, a okazało się, że te informacje są przedwczesne. Ludowcy uzyskali dobry wynik, czyli wyborcy im uwierzyli. A ponieważ w kampanii nie za bardzo było ich widać, to wynika, że kluczem do zwycięstwa okazała się małomówność.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kosz dla Gosiewskiego

Kolejny wielki „fighter” polityczny, tym razem z PiS, Przemysław (dodają także drugie imię Edgar) Gosiewski dostał kosza we Włoszczowej. Swego czasu załatwił mieszkańcom przystanek dla Inter City, a ci w wyborach dali mu czarną polewkę i mało chętnie głosowali na PiS („Dziennik”, 14 listopada). Chcą więcej ugrać. Może mają chrapkę na lotnisko.

Wszyscy są happy

Wybory za nami. Polacy ukontentowali wszystkich polityków. Czemu? Bo wszyscy ogłosili zwycięstwo wyborcze.

Do liftingu

No, może z jednym wyjątkiem. Tym wyjątkiem jest Wojciech Wierzejski, kandydat LPR na prezydenta Warszawy. Dostał 0,3 proc. głosów. Nawet wśród zwolenników Ligi ma marginalne poparcie. Wierzejski nadaje się do politycznego liftingu. Może mu oprawki okularów zmienić albo cóś?

Podwójny sukces

Od sukcesów aż głowa boli. Postkomuniści też odtrąbili sukces. My dodamy dla ścisłości, że podwójny. Aleksandra Jakubowska wyszła za kaucją z aresztu, a Lew Rywin z więzienia.

(pr)

2006-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: statystyki pielgrzymkowe 2025

2025-08-14 20:54

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Karol Porwich/Niedziela

Na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na Jasną Górę tylko 13 i 14 sierpnia przybyło około 35,5 tys. pątników. Do tej liczby należy jeszcze doliczyć kilka tysięcy pielgrzymów sztafetowych, którzy dołączali do pielgrzymek na jeden lub kilka dni, nie pokonując z różnych względów całej trasy.

We wszystkich tegorocznych pielgrzymkach odnotowano znaczny wzrost udziału młodzieży, młodych małżeństw i rodzin z dziećmi. Oświadczyny czy śluby to też jedne z częstych wydarzeń podczas pielgrzymek pieszych czy rowerowych na Jasną Górę. Wśród zmagań z tropikalnym żarem z nieba na Jasną Górę przez cały sierpień docierały kolejne pielgrzymki piesze, rowerowe i biegowe.
CZYTAJ DALEJ

Bp polowy WP: bez honoru służba wojskowa zawsze jest bez duszy i traci siły

2025-08-15 09:05

[ TEMATY ]

biskup polowy

Wojsko Polskie

służba wojskowa

honor

PAP

Biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz przewodniczy mszy świętej w intencji Ojczyzny i polskich żołnierzy

Biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz przewodniczy mszy świętej w intencji Ojczyzny i polskich żołnierzy

Bez honoru służba wojskowa zawsze jest bez duszy i traci siły – powiedział biskup polowy WP Wiesław Lechowicz podczas mszy św. z okazji Święta Wojska Polskiego. Zaapelował, aby z awansami szło w parze doskonalenie cech moralnych, które są nie mniej ważne niż wyszkolenie.

W Święto Wojska Polskiego i 105. rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, bp Lechowicz przewodniczył w piątek mszy w katedrze polowej WP w Warszawie. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, cywilnych i wojskowych, w tym prezydent Karol Nawrocki z małżonką Martą, wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz z małżonką, wiceszef MSWiA Czesław Mroczek oraz generalicja z szefem Sztabu Generalnego gen. Wiesławem Kukułą na czele, pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska i korpus dyplomatyczny.
CZYTAJ DALEJ

Łódź: 105. rocznica Cudu nad Wisłą

2025-08-15 15:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Kardynał Grzegorz Ryś przewodniczył Mszy św. w święto Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, 105. rocznicę Cudu nad Wisłą i w Święto Wojska Polskiego.

W Mszy św. w bazylice archikatedralnej wzięli udział przedstawiciele władz rządowych, europejskich, samorządowych, miejskich, służb mundurowych, duchowieństwa, różnych organizacji z Łodzi i regionu oraz wierni świeccy. - Gromadząc się w obecności księdza kardynała i jednocząc się dziś tu na modlitwie, prosimy, by Maryja wniebowzięta otaczała nas płaszczem opieki i swoim nieustannym wstawiennictwem. Otaczamy modlitwą także żołnierzy polskich – mówił ks. Jarosław Kaliński, proboszcz parafii katedralnej, witając zgromadzonych na liturgii. Mszę św. koncelebrował także bp Piotr Kleszcz OFM Conv wraz z duchowieństwem.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję