Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: W Szkołach OO. Bernardynów warto czekać do ostatniego dzwonka

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Szkoły

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ostatni tydzień roku szkolnego był planowany z rozmysłem, aby wartościowo wykorzystać czas bez podręczników i tradycyjnych lekcji w ławce szkolnej. Zorganizowaliśmy różne aktywności dostosowane do wieku uczniów, by dodatkowymi wydarzeniami wzmocnić integrację całej społeczności szkolnej.

W poniedziałek uczniowie naszych szkół z Łodzi, jak i Wiączynia Dolnego pielgrzymowali do Sanktuarium św. Antoniego Padewskiego w Łodzi-Łagiewnikach, by podczas wspólnej mszy świętej dziękować Bogu za owoce nauki kończącego się roku szkolnego.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Kolejnego dnia licealiści uczestniczyli w prelekcji poświęconej ciekawostkom klimatycznym. Na czas wakacji w duchu św. Franciszka z Asyżu – patrona ekologów – pragnęliśmy utrwalić w naszej młodzieży poczucie odpowiedzialności za środowisko. Następnie wspólne wyjście na kręgle było okazją do zdrowej rywalizacji sportowej. Natomiast uczniowie szkoły podstawowej aktywnie spędzili dzień na terenie Gminnego Centrum Kultury i Ekologii w Plichtowie z nauczycielami i pracownikami Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego, doświadczając piękna przyrody na zielonej łące oraz podsumowując rok szkolny przy ognisku.

Reklama

W środę uczniowie bernardyńskich podstawówek spotkali się przed szkołą w Łodzi przy ul. bł. o. Anastazego Pankiewicza, aby intensywnie spędzić dzień w zaaranżowanych dla nich 5 strefach aktywności: m.in. tanecznej, sportowej czy zabaw kreatywnych. Największy zachwyt wywołała strefa dmuchańców, czyli wielkich zjeżdżalni, trampolin, rzutek i innych atrakcji. Euforia, zachwyt i wielka radość stanowiły ukoronowanie trudnego roku szkolnego!

Na czwartek i piątek zaplanowaliśmy czas spędzony z wychowawcami w gronie klasowym oraz uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego.

Po dwóch latach organizacji nauki podporządkowanej pandemii wreszcie bez obaw mogliśmy zaprosić do wspólnego udziału w tych wydarzeniach wszystkich uczniów i rodziców, aby przypomnieć, jak wspaniała społeczność współtworzy Szkoły OO. Bernardynów.

Ostatnie dni roku szkolnego nie zachęcają do przychodzenia do szkoły, jednak "u bernardynów" frekwencja do końca była bardzo wysoka. Tydzień aktywności i zajęć bez podręczników dowodzi, że tak samo jak wiedza, uczniom potrzebne są uwaga dorosłych, ciągła dbałość o utrwalanie relacji i odprężenie po trudach nauki. Wysiłek organizacji tego przedsięwzięcia opłacił się – kończymy rok szkolny zadowoleni, że uczniowie spędzali z nami czas do ostatniego dzwonka!

2022-06-28 12:00

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Arena Młodych - Bazylika Archikatedralna

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

W archidiecezji łódzkiej trwają diecezjalne rekolekcje dla młodzieży pod nazwą Arena Młodych 2023. Po wczorajszych spotkaniach w szkołach ponadpodstawowych dziś – w drugim dniu rekolekcji – odbywają się spotkania w wyznaczonych wcześniej kościołach. W Łodzi była to katedra św. Stanisława Kostki, kościół św. Apostołów Piotra i Pawła (na starym Widzewie) oraz kościół pw. Chrystusa Króla (na Retkinii). Spotkania obyły się też w parafiach: w Tomaszowie Maz., Piotrkowie Tryb., Pabianicach, Zgierzu, Koluszkach, Aleksandrowie Łódzkim, Brzezinach i w Bełchatowie.

CZYTAJ DALEJ

Ikona Nawiedzenia zawitała do parafii w Białej

17 kwietnia był kolejnym dniem peregrynacji kopii obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Tym razem Ikona Nawiedzenia trafiła do Białej koło Wielunia, gdzie została przywitana przez bp. Andrzeja Przybylskiego, bp. Jana Wątrobę oraz całą wspólnotę parafialną i zaproszonych gości.

Karol Porwich / Niedziela

CZYTAJ DALEJ

10 lat kanonizacji św. Jana Pawła II

2024-04-19 09:49

[ TEMATY ]

św. Jan Paweł II

Mat.prasowy/vaticannews.va

„Pontyfikat św. Jana Pawła II trzeba koniecznie dokumentować dla przyszłych pokoleń, naszym zadaniem jest ocalenie i przekazanie tego wielkiego dziedzictwa” – mówi ks. Dariusz Giers. Jest on administratorem Watykańskiej Fundacji Jana Pawła II a zarazem świadkiem pontyfikatu. Kapłan wyznaje, że praktycznie codziennie modli się przy grobie świętego papieża i zawsze jest poruszony tłumami ludzi z całego świata, którzy w tym wyjątkowym miejscu szukają wstawiennictwa Jana Pawła II.

Wyjątkowym fenomenem są czwartkowe Msze polskie odprawiane nieprzerwanie przy grobie Jana Pawła II od momentu jego śmierci. „To jest czas modlitwy, ale także przekazywania dziedzictwa wiary i nieprzemijających wartości” – mówi ks. Giers. Podkreśla, że upływający czas sprawia, iż wielkie zadanie stoi przed świadkami pontyfikatu, którzy muszą dzielić się swym doświadczeniem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję