Reklama

Niedziela Łódzka

Archidiecezja Łódzka: Rozpoczął się III turnus młodzieżowych rekolekcji oazowych

2022-08-02 14:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum

Wraz z początkiem sierpnia rozpoczął się kolejny – III turnus - rekolekcyjnych wyjazdów wakacyjnych przygotowanych przez Ruch Światło – Życie Archidiecezji Łódzkiej. Blisko 150 młodych z Łodzi i całej Archidiecezji wyjechało wczoraj rano na swoje piętnastodniowe doroczne rekolekcje oazowe.

Młodzieżowe Oazy z Archidiecezji Łódzkiej – w III turnusie – odbywają się w Barcicach, Gaboniu, Tylmanowej i Warszawie.
 - Oaza Nowego Życia - ONŻ1 – w Barcicach prowadzi - ks. Łukasz Glapiński oraz: Maria Gruszczyńska i Marcin Chądzyński.
 - Oaza Nowego Życia - ONŻ2 – w Gaboniu prowadzi - ks. Andrzej Michalak oraz: Joanna Horbaczewska.
 - Oaza Nowego Życia - ONŻ2 - w Tylmanowej prowadzi -ks. Piotr Niedzielski oraz Kamil i Małgorzata Gruszczyńscy.
 - Oaza Nowego Życia - ONŻ3 - w Warszawie prowadzi ks. Bartłomiej Franczak oraz Krystyna Kaczmarek.

Przez najbliższe piętnaście dni rekolekcji młodzi będą rozważać trzy części tajemnic różańca świętego, przypatrywać się swojej wierze oraz temu, czego naucza Chrystus w Słowie Bożym. Będzie to czas modlitwy połączony z codzienną Eucharystią, adoracją Najświętszego Sakramentu i brewiarzem. W czasie Oazy nie zabraknie również czasu na wypoczynek, rekreację, zwiedzanie, a przede wszystkim na poznanie siebie i innych ludzi, który żyją wiarą na co dzień.

Oazowe Rekolekcje wakacyjne są ukoronowaniem rocznego czasu formacji, który odbywa się w parafiach. Rekolekcje są podsumowaniem, ale również rozpoczęciem nowego etapu formacji w Ruchu Światło – Życie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

W teatrze szyją maseczki dla łódzkich szpitali

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

teatr Nowy

Barbara Kędzierska

mat. prasowe Teatru Nowego im. Dejmka

mat. prasowe Teatru Nowego im. Dejmka

W teatrze szyją maseczki dla łódzkich szpitali

W pracowniach krawieckich Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi powstają maseczki higieniczne, które później trafiają do łódzkich szpitali. Trzecia partia maseczek niedawno została przekazana do Miejskiego Centrum Medycznego im. dr Karola Jonschera.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

Za pielgrzymami najtrudniejszy etap

2022-08-10 15:54

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Zielona Góra

fb/Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę

40. Piesza Pielgrzymka z Zielonej Góry na Jasną Górę od ponad tygodnia niestrudzenie podąża w stronę Częstochowy i Czarnej Madonny.

Za pielgrzymami najtrudniejszy etap. Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę 12 sierpnia.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję