Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź – Chojny: Uroczystość odpustowa Matki Bożej Anielskiej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Archidiecezji Łódzkiej

Opiekę nad parafią Matki Bożej Anielskiej sprawuje Zakon Braci Mniejszych Konwentualnych, od zakończenia II Wojny Światowej. Od lat, 2 sierpnia to szczególnie ważny czas dla Ojców Franciszkanów, ale i parafian. W 1978 roku tego dnia erygowano parafię pw. Matki Bożej Anielskiej. W 2008 roku, podczas odpustu został poświęcony teren pod budowę świątyni.

W parafii ma miejsce szereg ciekawych inicjatyw, w które licznie angażują się parafianie: Asysta Parafialna, Domowy Kościół, Dziecięco – młodzieżowa Grupa Rycerstwo Niepokalanej, Grupa Anonimowych Alkoholików „u św. Franciszka” i „Soczewka”, Grupa Anonimowych Hazardzistów, Katolicka Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „NAWIEDZENIE”, Ministranci, Neokatechumenat, Poradnia życia rodzinnego, Rycerstwo Niepokalanej – MI, Świetlica, Trzeci Zakon Św. Franciszka z Asyżu, Żywy Różaniec.

W dniu dzisiejszych wierni przeżywają odpust parafialny w kościele pw. Matki Bożej Anielskiej. Główne uroczystości odbędą się o godz. 18:00. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczyć będzie i homilię wygłosi o. Grzegorz Klimczyk, Dyrektor Radia Niepokalanów. Po Mszy Św. odbędzie się procesja wokół kościoła.

Wszelkie informacje dotyczące wydarzeń oraz aktualności parafii można znaleźć na stronie internetowej: http://www.rzgowska.franciszkanie-warszawa.pl/aktualnosci/  oraz Facebooku.

2022-08-02 10:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Upamiętnili 77. rocznicę likwidacji getta

Osoby ocalałe, przedstawiciele duchowieństwa, społeczności żydowskiej oraz władz rządowych i samorządowych uczestniczyli w obchodach 77. rocznicy likwidacji Litzmannstadt Getto.

CZYTAJ DALEJ

Premier: od 1 stycznia cena energii elektrycznej w Polsce będzie zamrożona

2022-09-24 21:21

[ TEMATY ]

gospodarka

premier

PAP/Wojtek Jargiło

Od 1 stycznia cena energii elektrycznej w Polsce będzie zamrożona. Nie będzie podwyżek do zużycia w wysokości 2000 kilowatogodzin rocznie – a więc dla ogromnej większości polskich rodzin, zwłaszcza na prowincji - oświadczył w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu we wpisie na Facebooku zapewnił, że ceny energii zostaną zamrożone w przyszłym roku "wbrew planom spółek energetycznych". "Nie będzie podwyżek do zużycia w wysokości 2000 kilowatogodzin rocznie – a więc dla ogromnej większości polskich rodzin, zwłaszcza na prowincji. W obliczu światowego kryzysu energetycznego wdrożyliśmy kolejną Tarczę Solidarnościową. To konkretne rozwiązania i namacalna pomoc. Właśnie na niej opieramy naszą wiarygodność" - napisał premier.

CZYTAJ DALEJ

Nasi diecezjanie na zjeździe Krajowej Rady KSM

2022-09-24 18:16

[ TEMATY ]

KSM

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży

Krajowa Rada KSM

sanktuarium Zabawa

ks. Marcin Bobowicz

Nasi diecezjanie uczestniczyli w zebraniu Krajowej Rady Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, w sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny w Zabawie.

Spotkanie rozpoczęło się 23 września Mszą świętą, podczas której z młodzieżą modlili się m.in. abp Artur Ważny, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej i delegat KEP ds. Nowej Ewangelizacji oraz bp Adam Bab, biskup pomocniczy archidiecezji lubelskiej i delegat KEP ds. KSM. W spotkaniu wziął udział również ks. Andrzej Lubowicki, asystent generalny KSM. Podczas obrad przedstawiciele diecezjalnych oddziałów KSM opowiadali o swojej pracy i prezentują wspólne dzieła. Jednym z nich jest miesięcznik Wzrastanie, którego 400 numer ukaże się już niedługo.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję