Reklama

Niedziela Małopolska

Niedziela z "Niedzielą" w Poroninie

W ostatnią niedzielę wakacji w parafii św. Marii Magdaleny w Poroninie odbyła się akcja Niedziela z „Niedzielą”. Redaktorzy naszego tygodnika, dzięki zaproszeniu i wielkiej gościnności proboszcza ks. Stanisława Parzygnata, spotykali się z parafianami i opowiadali o ewangelizacji słowem pisanym.

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Niedziela z Niedzielą

Damian Krawczykowski /Niedziela

- My jako ludzie wierzący, dziś trzeba powiedzieć: świadomi wiary, praktykujący wiarę, a nie tylko deklarujący się jako katolicy, mamy bardzo ważne zadanie. To zadanie brzmi: trzeba się formować, trzeba się religijnie kształtować. Trzeba pogłębiać swoją wiarę, pogłębiając swoją religijną wiedzę. To jest zadanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, która uczy się katechezy, ale dla każdego z nas – mówił na początku homilii ks. Jarosław Grabowski, redaktor naczelny „Niedzieli”.

Opowiedział także o głównych zadaniach katolickiej prasy.

- „Niedziela” jako tygodnik katolicki, który dostępny jest w całej Polsce, nie tylko informuje o bieżących wydarzeniach Kościoła i komentuje, również te trudne sprawy Kościoła, ale przede wszystkim formuje, wyjaśnia.

Ksiądz redaktor zwrócił także uwagę na postawę nas katolików, wobec osób niewierzących, czy wręcz prześladujących Kościół.

- Będąc w Kościele jesteś odpowiedzialny za Twoją relację z Bogiem, a także za to jakim jesteś katolikiem wobec tych wszystkich, którzy dziś deklarują swoją niewiarę czy nas atakują. Często atakują dlatego, bo albo nienawidzą Kościoła, albo nie rozumieją Kościoła. Nie rozumieją, ponieważ nie znają naszych prawd – zaznaczył ks. Jarosław Grabowski i jak dodał:

- Niedziela co tydzień wyjaśnia te prawdy, przybliża, komentuje. Jest takim narzędziem formacji chrześcijańskiej.

Podziel się cytatem

Reklama

Zachęcał także licznie zebranych wiernych do aktywności ewangelizacyjnej i odważnego świadectwa wiary w Jezusa Chrystusa w tych niełatwych czasach.

- Mamy te postawy, z których nie możemy się zwolnić, mimo, że ten świat bombarduje nas innymi, łatwiejszymi postawami, tak zwanymi „wartościami”. My, trzymając się mocno Boga, zachowując naszą katolicką tożsamość, chcemy się nie tylko obwarować, zamknąć w jakiejś twierdzy, ale my z tymi naszymi przekonaniami, dajemy światu przykład, mówimy świadectwo. Dzisiaj takich świadków bardzo świat potrzebuje – powiedział na zakończenie redaktor naczelny „Niedzieli”.

Ksiądz proboszcz Stanisław Parzygnat po każdej Mszy św. z życzliwością zapraszał swoich parafian do odwiedzania stoiska „Niedzieli”. Wierni z Poronina chętnie zapoznawali się z ofertą i sięgali po drukowaną wersję „Niedzieli”. Spotkaniom towarzyszyła góralska oprawa i serdeczność.

- Lektura katolickiej prasy pomaga mi budować głębszą relację z Bogiem. Dzięki niej lepiej znam swoje miejsce w Kościele. Więcej wiem i rozumiem – powiedziała „Niedzieli” p. Katarzyna, jedna z parafianek.

Podziel się cytatem

Inicjatywa Niedziela z „Niedzielą” to cykliczne spotkania w parafiach w całej Polsce. Od samego początku celem naszego tygodnika jest służba i zauważenie drugiego człowieka. Pragniemy spotykać się z naszymi Czytelnikami, rozmawiać, dyskutować, ewangelizować. Jesteśmy dla Was.

2022-08-29 08:55

Ocena: +6 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tabor – umocnienie wiary

– Tygodnik Katolicki „Niedziela” pomaga mi w codziennej przemianie, w umacnianiu wiary – powiedziała „Niedzieli” Agnieszka z parafii Przemienienia Pańskiego w Częstochowie-Gnaszynie. W niedzielę 2 sierpnia z wiernymi parafii spotkali się redaktorzy i pracownicy „Niedzieli”. Parafia przeżywała również duchowe przygotowanie do uroczystości odpustowych ku czci tajemnicy Przemienienia Pańskiego.

– Ciszę się, że w naszej parafii gościmy redakcję „Niedzieli”. Ta obecność jest bardzo ważna dla nas, kiedy duchowo już przygotowujemy się do zewnętrznej uroczystości odpustowej ku czci tajemnicy Przemienia Pańskiego – podkreślił ks. Czesław Kieras, proboszcz parafii.

CZYTAJ DALEJ

Kard. Krajewski w imieniu papieża Franciszka odwiedza Ischię

2022-12-08 16:40

[ TEMATY ]

kard. Krajewski

papież Franciszek

Urszula Buglewicz/Niedziela Lubelska

Na włoskiej wyspie Ischia odbyły się pierwsze pogrzeby ofiar lawiny błotnej, m.in. pary młodych narzeczonych. Jako znak bliskości z cierpiącą wspólnotą, na wyspie w imieniu Ojca Świętego przebywa dzisiaj jałmużnik papieski, kard. Konrad Krajewski.

26 listopada, o piątej nad ranem osunęła się część góry. Masy błota i kamieni z dużą prędkością zeszły wprost na osiedle, zabijając dwanaście osób. Wśród ofiar były także dzieci, w tym trzymiesięczne niemowlę. Kard. Krajewski przybył na Ischię, aby być z cierpiącymi rodzinami i zapewnić je o modlitwie i bliskości papieża.

CZYTAJ DALEJ

Różaniec na wagę życia

2022-12-09 14:01

[ TEMATY ]

życie

różaniec

aborcja

Fundacja Życie i Rodzina

Fundacja Życie i Rodzina

Zachęcamy do udziału w publicznym Różańcu w intencji zatrzymania aborcji oraz w intencji rodzin, by miały odwagę kształtować świat według przykazań Bożych oraz by uczyły dzieci, że aborcja jest czystym złem i nie wolno jej akceptować.

Różaniec organizuje Fundacja Życie i Rodzina w każdą drugą sobotę miesiąca o godz. 15 na pl. Biegańskiego w Częstochowie. Akcji modlitewnej błogosławi abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję