Reklama

Komputer dla bardzo początkujących

Obrazek czas wstawić

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czytelnicy, którzy śledzą naszą komputerową rubrykę, dokładnie wiedzą, że do tej pory zajmowaliśmy się głównie tzw. formatowaniem tekstu. Wiedzą zatem, jak wytłuścić tekst (pogrubić), wstawić tytuł czy sprawdzić błędy. Oczywiście, starzy (niekoniecznie wiekiem z metryki urodzenia) użytkownicy komputera być może się uśmiechają, bo te czynności znają już od bardzo dawna. Ale nasz kącik nosi tytuł „Komputer dla bardzo początkujących”. Zatem skierowany jest do tych, dla których komputer nadal jest tajemną maszyną, choć, mam nadzieję, już nie tak bardzo - dzięki „Niedzieli”.
Jeśli nasz tekst „wklepany” w komputer jest długi, to warto go urozmaicić rysunkiem lub zdjęciem. Oczywiście, jak mówią niektórzy, w tekst można wpuścić nieco powietrza przez akapity czy śródtytuły. Dzisiaj jednak wstawiamy rysunek. Komputer, a właściwie edytor Worda i Office oferują mnóstwo gotowych, czasami zabawnych małych rysunków, które nazywają się ClipArtami. Łatwo je znaleźć, wybierając w górnym menu Worda funkcję „Wstawianie” lub „Wstaw”. Po wybraniu gotowego ClipArtu możemy, oczywiście, zmienić jego położenie i wielkość, a nawet nieco zmodyfikować kształt, używając narzędzi do rysowania.
Oczywiście, możemy także wstawić dowolne zdjęcie, które jest na twardym dysku naszego komputera lub na pamięciach przenośnych (CD, DVD czy pendrive) (wstaw > obraz). W erze coraz popularniejszych cyfrowych aparatów fotograficznych ta funkcja może okazać się bardzo przydatna. Warto jednak najpierw przegrać zdjęcia z aparatu na twardy dysk komputera, a później zabrać się za wstawianie ich do naszego dokumentu. Szczegóły obróbki zdjęcia na stronie już za tydzień. Teraz tylko ostrzegam: zdjęcia z aparatu będą zazwyczaj bardzo duże i trzeba je zmniejszyć: albo po wgraniu na twardy dysk specjalnymi programami do edycji obrazu, albo już po wstawieniu do dokumentu Word. Po zapisaniu taki dokument będzie jednak miał całkiem sporą objętość. Można znaleźć mnóstwo gotowych ClipArtów w internecie. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać odpowiednie hasło. I żeby nie było, że nie szanuję języka polskiego: niektórzy piszą Klipart, ale dla mnie brzmi to jednak nieco dziwnie…

komputer@niedziela.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2008-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaufanie w Bożą opatrzność jest kluczowe

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 6, 24-34.

Sobota, 21 czerwca. Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Najświętszego Serca Pana Jezusa

[ TEMATY ]

nowenna

Serce Jezusa

Karol Porwich/Niedziela

Zapraszamy do wspólnej modlitwy nowennowej przed uroczystością Najświętszego Serca Pana Jezusa.

O Jezu, Ty mnie tak bardzo umiłowałeś, że zstąpiłeś z nieba i przyjąłeś nędze ludzkie aż po śmierć, i to śmierć krzyżową, aby mnie zbawić. Pragnę na Twoją miłość odpowiedzieć miłością. Rozpal więc w moim sercu pragnienie Twej najgorętszej miłości i dozwól, abym Cię kochał nade wszystko. Amen.
CZYTAJ DALEJ

MSZ: trzech obywateli Polski w grupie więźniów zwolnionych przez władze Białorusi

2025-06-21 18:22

[ TEMATY ]

Białoruś

PAP/EPA/BELARUS PRESIDENT PRESS SERVICE / HANDOUT

Alaksandr Łukaszenka

Alaksandr Łukaszenka

W grupie 14 więźniów politycznych uwolnionych w sobotę przez władze Białorusi znajduje się trzech obywateli Polski - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Jednym ze zwolnionych jest Siarhiej Cichanouski - mąż liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej.

„W uwolnionej grupie 14 więźniów, na czele z Siarhiejem Cichanouskim, znalazło się trzech obywateli Polski, o których zwolnienie zabiegały władze Rzeczypospolitej” - podkreśliło MSZ w komunikacie. W ich przekazaniu w ambasadzie USA w Wilnie uczestniczył przedstawiciel polskiego MSZ - zaznaczył resort.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję