Reklama

Wiadomości

Zaduszki Katyńskie

Serdecznie zapraszamy na promocję książki "Prawda i kłamstwo o Katyniu" oraz spektakl poetycko-muzyczny "Elegia Katyńska". Wydarzenie odbędzie się na Jasnej Górze 7 listopada w Bastionie św. Barbary o godz. 10:00.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

zaduszki

Jadwiga Wiśniewska

Zaduszki Artystyczne

Magdalena Pijewska

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na wydarzenie serdecznie zaprasza Europoseł Jadwiga Wiśniewska.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2022-11-04 09:33

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zaduszki Artystyczne

[ TEMATY ]

Częstochowa

Zaduszki Artystyczne

Magda Nowak/Niedziela

Zaduszki Artystyczne 2018

Zaduszki Artystyczne 2018

Jak co roku zapraszamy na częstochowskie Zaduszki Artystyczne – wyjątkowe wydarzenie, podczas którego wspominamy zmarłych artystów: muzyków, plastyków, poetów, literatów, architektów oraz wszystkich, których pasje i talenty tworzyły i nadal tworzą kulturę naszego miasta.

W tym roku Zaduszki odbędą się w środę, 2 listopada w parafii św. Józefa Rzemieślnika przy ul. Okrzei 41 w Częstochowie. O godz. 18 Mszy św. w intencji zmarłych artystów będzie przewodniczył biskup senior Antoni Długosz. Podczas liturgii zaśpiewają i zagrają chór i instrumentaliści pod kierunkiem Darka Madejskiego.
CZYTAJ DALEJ

#LudzkieSerceBoga: Poznaj Serce Jezusa, tak bliskie każdemu z nas - rozważania czerwcowe

Tak często myśląc o Bogu czujemy stres i strach. Odległy Stwórca Wszechrzeczy karzący ludzi za ich potknięcia - wielu z nas taki właśnie obraz Boga nosi w sercu. A jaki naprawdę jest Bóg? Jakie jest Jego serce?

Czerwiec to w Kościele miesiąc szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa z litanią, zwane potocznie czerwcowymi, mają za cel zbliżyć nas do serca Boga. Ukazać Jego miłość do nas.
CZYTAJ DALEJ

Zielona Góra: wykład, wystawa i film o bł. Natalii Tułasiewicz

2025-06-12 19:28

[ TEMATY ]

film

Zielona Góra

bł. Natalia Tułasiewicz

twitter.com/EpiskopatNews

We wspomnienie bł. Natalii Tałasiewicz, 12 czerwca, przy zielonogórskiej parafii pw. Ducha Świętego odbyło się spotkanie poświęcona patronce nauczycieli w Polsce. Uczestnicy mogli wysłuchać wykładu krewnej błogosławionej, obejrzeć film oraz zobaczyć wystawę poświęconą bł. Natalii.

To inicjatywa środowiska skupionego wokół Ogólnopolskiej Pieszej Pielgrzymki Nauczycieli i Wychowawców. - Natalia jest jeszcze mało znaną postacią, a szkoda bo jej życie i poświęcenie dla Boga i drugiego człowieka mogą być inspiracją dla współczesnych, szczególnie ze względu na aktualność i nowoczesność jej myśli - zauważa Agata Ostrowska z Warsztatów Drodze.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję