Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Ferie po łódzku

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum prywatne

Podczas zimowej przerwy od nauki, salezjańskie Oratorium im. św. Dominika Savio w Łodzi przy ul. Wodnej 36, zorganizowało „Ferie po łódzku”. W wydarzeniu uczestniczyły dzieci i młodzież z placówek wsparcia dziennego: świetlicy środowiskowej „Iskierka Przyjaźni Dominika” i klubu środowiskowego „Źródło”. 

Tegoroczna edycja zimowego odpoczynku nawiązuje do jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich Łodzi. Stąd w programie działań pojawiło się kilka elementów dotyczących miasta. Pierwszy z nich to projekcje krótkich filmów dostępnych w Internecie. Następnymi są quiz wiedzy o mieście oraz kolorowanie pocztówki z ważnymi budowlami. Wyjątkowymi wydarzeniami o charakterze edukacyjnym były piesze wycieczki do wybranych placówek muzealnych Łodzi. Ich uczestnicy mogli zobaczyć Muzeum Księży Młyn, które zostało otwarte w tym miesiącu. Ciekawym miejscem było dla dzieci i młodzieży niewielkie Muzeum Lalki przy ul. Przędzalnianej 51. Wiele ciekawostek przyniosła też wizyta w Muzeum Farmacji im. prof. Jana Muszyńskiego przy Placu Wolności. W planie „Ferii po łódzku” znalazły się również inne atrakcje sprzyjające twórczemu wykorzystaniu czasu: wizyta w sali zabaw, wyjście do kina oraz na lodowisko. Nieco czasu przeznaczono na zabawy integracyjne, rekreację, grę w bingo z nagrodami, gry stolikowe i planszowe oraz animację muzyczną. Nie zabrakło też spotkań z gośćmi. Wśród nich był ks. Tadeusz Furdyna - salezjanin, artysta malarz od półwiecza związany z Łodzią, odznaczony w grudniu 2022 roku orderem Gloria artis. Uczestnicy zajęć feryjnych poznali także wolontariuszy misyjnych z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego, którzy w ostatnich dwóch latach udali się na placówki misyjne. Swoim doświadczeniem podzielili się Maria Karos, która w zeszłym roku pracowała w placówce salezjańskiej w Wybrzeżu Kości Słoniowej i Sylwester Kołodziejczyk, który przed dwoma laty był w Etiopii. Dopełnieniem codziennego programu było salezjańskie słówko połączone z modlitwą oraz wspólny posiłek. Temat związany z jubileuszem Łodzi będzie kontynuowany w tegorocznej działalności Oratorium. Planowane jest przygotowanie i realizacja zajęć, które przybliżą bogactwo przyrodnicze, architektoniczne, kulturalne i religijne miasta. Zapraszamy dzieci i młodzież, już teraz, na następne zajęcia o Łodzi, tym razem w czasie wakacji. Placówki wsparcia dziennego – świetlica i klub środowiskowy prowadzone w Oratorium im. św. Dominika Savio pragną podziękować wychowawcom, animatorom, klerykowi asystentowi oraz wszystkim osobom życzliwym, które w jakikolwiek sposób wsparły „Ferie po łódzku”.

2023-01-27 17:30

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: IV Światowy Dzień Ubogich

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Archiwum Caritas Archidiecezji Łódzkiej

W Łódzkiej Archikatedrze obchody rozpoczęła Eucharystia pod przewodnictwem abp Grzegorza Rysia. W Uroczystej Mszy Świętej uczestniczyli przedstawiciele organizacji, które w swojej codzienności pracę kierują na rzecz ubogich - Caritas Archidiecezji Łódzkiej, Centrum Służby Rodzinie, Środowiskowej Stacji Opieki Bonifratrów, Siostrami Misjonarkami Miłości, Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Łodzi, Zupy na Pietrynie i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

Św. Katarzyna Szwedzka, zakonnica

[ TEMATY ]

święci

pl.wikipedia.org

Św. Katarzyna Szwedzka

Św. Katarzyna Szwedzka
CZYTAJ DALEJ

Watykan: papież dziękuje dominikańskiemu centrum z Fastowa

2023-03-23 20:49

[ TEMATY ]

Watykan

dominikanie

papież Franciszek

PAP/CLAUDIO PERI

Papież Franciszek

Papież Franciszek

O swej wdzięczności za przekazany dar – gołąbka- zabawkę, namalowanego przez dziecko przesiedlone wewnętrznie, które znalazło schronienie w Centrum św. Marcina de Porres w Fastowie zapewnił papież kierującego tą placówką ojca Miszę Romaniwa.

„Chciałbym, abyście wiedzieli, że jestem bardzo wdzięczny za ten miły gest. Taki dar, szczególnie w tym czasie wzmożonego okrucieństwa i cierpienia ukazuje zarówno wielką tęsknotę za pojednaniem i pokojem, jak i zapewnienie o obecności Ducha Świętego pośród tych, którzy potrzebują wspierającej łaski Boga. Powierzając wszystkich związanych z Centrum św. Martina de Porres, miłującej ochronie Najświętszej Maryi Panny przesyłam serdeczne błogosławieństwo jako wyraz nadziei i mocy w Chrystusie naszym Panu” – napisał w osobistym przesłaniu Franciszek.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję