Reklama

Niedziela Częstochowska

Dzień chorego i zbiórka na rzecz Betel

W tym roku obchodom XXXI Światowego Dnia Chorego towarzyszą słowa: „«Miej o nim staranie». Współczucie jako synodalna realizacja uzdrowienia”.

[ TEMATY ]

Betel

Światowy Dzień Chorego

archidiecezja częstochowska

Karol Porwich/Niedziela

W ramach obchodów Światowego Dnia Chorego w naszej archidiecezji Katolicki Ruch Dobroczynny Betel w niedzielę, 12 lutego przeprowadzi przy kościołach zbiórkę datków do puszek na pomoc dla niepełnosprawnych sierot społecznych. Kwesta odbywa się również w internecie na stronie: www.kwesta.zsercem.org .

We wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, w sobotę, 11 lutego o godz. 11 abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, będzie przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. Tego samego dnia odbędzie się również całonocne czuwanie na Jasnej Górze w intencji chorych, prowadzone przez wspólnotę Betel. Początek modlitwy o godz. 21. Zakończeniem czuwania będzie Msza św. celebrowana o godz. 24 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej w intencji ofiarodawców i dobroczyńców ruchu.

Ponadto w Światowy Dzień Chorego w parafiach naszej archidiecezji zostaną odprawione Msze św. w intencji chorych, ich rodzin i służby zdrowia. Będą też organizowane spotkania z chorymi i ich opiekunami.

Reklama

Ks. Jacek Marciniec, duszpasterz chorych i niepełnosprawnych w archidiecezji częstochowskiej, zaznacza, że również domy Betel otworzyły drzwi dla ofiar wojny na Ukrainie. W Niepołomicach, Powroźniku, Bobrownikach i Częstochowie znalazły schronienie przede wszystkim matki z niepełnosprawnymi dziećmi. – Dziękujemy wszystkim, którzy poprzez konkretne zaangażowanie pomogli i pomagają w utrzymaniu tych osób. Istnienie Betel jest znakiem Opatrzności Bożej i ludzkiej solidarności. Możemy dzisiaj zdać egzamin z gościnności wobec potrzebujących przyjaciół z Ukrainy, ponieważ sami doświadczyliśmy miłosierdzia. Cieszymy się, że obecność ludzi cierpiących wyzwala dobro i budzi do prawdziwego człowieczeństwa – przyznaje.

Ks. Marciniec dziękuje „za każdy gest samarytańskiej pomocy”. Zwraca uwagę, że „umożliwia to funkcjonowanie ruchu, istniejącego dzięki Kościołowi i w sercu Kościoła”. – Członkowie wspólnot Betel nie tylko wyciągają ręce po pomoc, ale stale modlą się w intencjach Kościoła częstochowskiego i biorą czynny udział w życiu naszej archidiecezji – podkreśla kapłan.

2023-02-09 15:31

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Rekolekcyjne reminiscencje z Toporowa

[ TEMATY ]

rekolekcje

archidiecezja częstochowska

Parafia św. Franciszka z Asyżu

Toporów

Archiwum parafii św. Franciszka z Asyżu w Toporowie

Czas rekolekcyjnych nauk w większości parafii archidiecezji częstochowskiej dobiegł końca, ale w wielu wspólnotach jeszcze trwają w żywej pamięci wyjątkowe nauki głoszone przez wyjątkowych rekolekcjonistów.

„Niedziela” postanowiła jeszcze raz wrócić do tych chwil, publikując list proboszcza parafii św. Franciszka z Asyżu w Toporowie ks. Mariana Morgi.

CZYTAJ DALEJ

Papież apeluje o odmawianie różańca

2023-10-01 12:56

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o pokój między Azerbejdżanem a Armenią, a także na Ukrainie i innych krajach „zranionych wojną”. Zachęcił także do odmawiania różańca, szczególnie w intencji obrad Synodu Biskupów oraz ewangelizacji narodów.

W tych dniach śledzę dramatyczną sytuację osób wysiedlonych w Górskim Karabachu. Ponawiam mój apel o dialog między Azerbejdżanem a Armenią, wyrażając życzenie, aby rozmowy między stronami, przy wsparciu wspólnoty międzynarodowej sprzyjały trwałemu porozumieniu, które położy kres kryzysowi humanitarnemu. Zapewniam o modlitwie za ofiary wybuchu na stacji benzynowej w pobliżu miasta Stepanakert.

CZYTAJ DALEJ

Po raz 1000.

2023-10-01 19:00

Tomasz Lewandowski

od lewej: ks. Łukasz Romańczuk, Marzena Cyfert, Magdalena Lewandowska

od lewej: ks. Łukasz Romańczuk, Marzena Cyfert, Magdalena Lewandowska

Każdy, kto miał w swoich rękach najnowszy numer Tygodnika Katolickiego "Niedziela" i zajrzał do naszej edycji wrocławskiej “Niedzieli” dostrzegł, że ma on swoje 1000 wydanie. To oznacza, że w waszych domach jesteśmy od ponad 19 lat.

Przez ten czas nastąpiły ogromne zmiany związane z treścią, grafiką, layoutem, formą dziennikarską i samymi autorami. Obecnie piszemy dla was w trzyosobowym składzie: ks. Łukasz Romańczuk, Magdalena Lewandowska i Marzena Cyfert. Trwamy w takim składzie niezmiennie od trzech lat. To, co się nie zmienia to nasza misja, którą jest pokazywanie tego, co dzieje się w Archidiecezji Wrocławskiej, wskazanie na odpowiedni kierunek związany z ewangelizacją, spotkanie z drugim człowiekiem, przedstawienie jego świadectwa, osiągnięć, radości i przeżyć. Nie brakuje także ukazywania ciekawych miejsc związanych z historią naszej archidiecezji.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję