Reklama

Wiara

Anatom w mocnym singlu o uratowaniu jego życia przez Boga

Nawrócony raper z Podhala w swoim najnowszym utworze „Gdyby nie Ty” wspomina swoją grzeszną przeszłość i w mocnym stylu przyznaje się do wiary, dając swoim słuchaczom kolejną dawkę motywacji do dobrego życia, z Bogiem u boku.

„Nie umiem bez Ciebie żyć, bo szybko wraca to do mnie kim byłem,

A diabeł próbuje zasłonić mi krzyż, żebym zapomniał jaką daje siłę” – rapuje już na wstępie Anatom.

Raper młodego pokolenia daje także mocne świadectwo działania Boga w swoim życiu. Jak sam nawija:

„Gdy patrzę na moją rodzinę, to widzę, że dla Ciebie nie ma nic niemożliwego,

A skoro Ty mnie zmieniłeś, to naprawdę nie ma nic niemożliwego”

W utworze nowotarski artysta daje także wyraz głębokiej wdzięczności Bogu za zerwanie ze swoją przeszłością. A nie była ona usłana różami, raczej, jak sam przyznaje: białymi kreskami na imprezowym stole.

Podziel się cytatem

Reklama

Oprócz bardzo bogatej wartościowo treści kawałka, nie sposób nie wspomnieć o niebagatelnym stylu Anatoma, który jak widać w chwilach wolnych od publikowanych utworów, nie próżnuje. Melodyjna nawijka, chwytliwy refren i bujający bit nadają całości niesamowity charakter.

Kuba w końcówce utworu z lekkim, pozytywnym, oburzeniem w głosie daje do zrozumienia, że rap z chrześcijańskimi wartościami zostaje zepchnięty na margines, za samą treść, podczas gdy rap poniżający godność człowieka stoi na piedestale.

Ale wystarczy posłuchać całości utworu, aby bez chwili zastanowienia przyznać: rap z pozytywnym przekazem ma się naprawdę świetnie. Być może to od nas odbiorców zależy, jak bardzo przebije się on w ogóle społeczeństwa.

Zachęcamy do sprawdzenia i udostępnienia utworu. Kto jak nie my, ma pomóc utalentowanym artystom w dotarciu z Dobrą Nowiną do młodego pokolenia?

2023-03-09 08:40

Ocena: +4 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak dziś ewangelizować?

Niedziela wrocławska 47/2021, str. V

[ TEMATY ]

ewangelizacja

Ks. Łukasz Romańczuk/ Niedziela

Ks. Krzysztof Kralka, pallotyn

Ks. Krzysztof Kralka, pallotyn

Formacja nie kończy się wraz z momentem przyjęcia święceń kapłańskich. Ta droga dopiero się rozpoczyna.

Pomocą w nadążaniu za świeżością głoszenia Ewangelii są kursy formacyjne prowadzone w Domu Formacji Stałej w Sulistrowiczkach.

CZYTAJ DALEJ

Jezus wzywa nas do nawrócenia

2023-09-19 11:12

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe Stock

Rozważania do Ewangelii Mt 18, 1-5.10.

Poniedziałek, 2 października. Świętych Aniołów Stróżów, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Od wydarzenia eucharystycznego w Sokółce minęło już 15 lat

2023-10-01 14:31

[ TEMATY ]

Sokółka

Sanktuarium Najświętszego Sakramentu przy parafii św. Antoniego w Sokółce

„W 15. rocznicę niezwykłego wydarzenia eucharystycznego w Sokółce gromadzimy się wokół ołtarza, aby jeszcze raz wybrzmiało pytanie z dzisiejszej Ewangelii: «Co myślicie?». Jakie jest wasze podejście do jednej z najważniejszych prawd wiary? Czy potraficie przez proste gesty potwierdzić wiarę i szacunek dla Boga ukrytego pod postaciami chleba i wina?” – mówił abp Józef Guzdek podczas Archidiecezjalnego Dnia Eucharystii w Sokółce – miejscu wydarzenia eucharystycznego z 2008 r.

W homilii metropolita białostocki zauważył, że ewangeliczna przypowieść o dwóch synach to „studium zachowań człowieka, który w swoim sumieniu dokonuje wyborów. Najpierw powstaje myśl, następnie dojrzewa decyzja, a dopiero później pojawiają się słowa i czyny”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję