Reklama

Sport

PŚ w skokach - triumf Kubackiego w Lillehammer

Dawid Kubacki wygrał konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Lillehammer. Kamil Stoch zajął siódme miejsce. Norweg Halvor Egner Granderud, lider klasyfikacji generalnej cyku oraz Raw Air, uplasował się na szóstej pozycji.

[ TEMATY ]

skoki narciarskie

Puchar Świata

Dawid Kubacki

PAP/Geir Olsen

Dawid Kubacki po wygraniu konkursu Pucharu Świata w Lillehammer.

Dawid Kubacki po wygraniu konkursu Pucharu Świata w Lillehammer.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Kubacki, który po pierwszej serii był czwarty, wyprzedził o 7,4 pkt Słoweńca Anze Laniska oraz o 9,2 pkt lidera na półmetku Austriaka Daniela Tschofeniga.

To jego szósty triumf w tym sezonie w zawodach PŚ, a łącznie jedenasty w karierze.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Stoch zajął w czwartek siódme miejsce, Piotr Żyła czternaste, Aleksander Zniszczoł siedemnaste, a Paweł Wąsek dwudzieste.

Czwartkowy konkurs był niezwykle loteryjny, warunki bardzo zmienne. (PAP)

bia/ co/

2023-03-16 18:52

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

TCS - Kubacki trzeci w kwalifikacjach w Innsbrucku, najlepszy Granerud

Dawid Kubacki uzyskał 128 m i zajął trzecie miejsce w kwalifikacjach do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, trzeciej odsłony imprezy. Wygrał Norweg Halvor Egner Granerud - 129 m. W niedzielnych zawodach wystąpi wszystkich siedmiu Polaków.

Kubackiego, zwycięzcę piątkowego konkursu w Garmisch-Partenkirchen i triumfatora poprzedniej edycji TCS, w sobotę - poza liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - wyprzedził też Austriak Daniel Huber, który skoczył 127,5 m.
CZYTAJ DALEJ

Gdy przyszły Papież obejmował swój kościół tytularny

2025-05-16 11:03

[ TEMATY ]

Papież Leon XIV

Prevost

Włodzimierz Rędzioch/Niedziela

Mieszkam dwa kroki od Watykanu i przez wiele lat moją parafią był kościół Matki Bożej alle Fornaci prowadzony przez trynitarzy. Ale często zamiast do parafii chodzę do kościoła św. Moniki, który znajduje się w kompleksie budynków Kurii Generalnej augustianów, naprzeciw Pałacu Sant’Uffizio, siedziby Kongregacji Nauki Wiary.

Ten kościół jest również jednym z kościołów tytularnych Rzymu, tzn. kościołem diecezji rzymskiej przydzielanym przez papieża jednemu z kardynałów - w ten sposób kardynał staje się członkiem kleru rzymskiego, osobą uprawnioną do wyboru papieża w konklawe.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Parolin: Św. Teresa odsłania tajemnicę pokoju duszy

Przesłanie św. Teresy wydaje się skierowane szczególnie do współczesnego człowieka, który na różne sposoby odrzuca naturalną i wzajemną zależność od innych i od ekosystemu, chcąc być „jak Bóg”, ulegając pokusie Adama i Ewy – mówił kard. Pietro Parolin, podczas Mszy św. w rzymskim kościele Trójcy Świętej – Trinità dei Monti – sprawowanej w stulecie kanonizacji św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

Kardynał przypomniał, że Świętą Teresę od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza (1873–1897), znaną jako Teresa z Lisieux, papież Pius XI ogłosił świętą 17 maja 1925 roku. Dwa lata później ogłosił ją patronką misji razem z jezuitą św. Franciszkiem Ksawerym.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję