Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: Papieska inicjatywa 24 godziny dla Pana

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Żaden grzesznik nie czuje się źle w obecności Jezusa. Żaden grzesznik nie czuje się poniżony czy sponiewierany w obecności Jezusa. Żaden grzesznik nie przeżywa takiego upokorzenia w obecności Jezusa - mówił abp Ryś.

Nabożeństwem pokutnym celebrowanym w łódzkiej katedrze pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia rozpoczęły się „24 godziny dla Pana”.

Ta wielkopostna inicjatywa Ojca Świętego Franciszka, która polega na całodobowej adoracji Najświętszego Sakramentu połączonej z możliwością spowiedzi odbywa się w całym Kościele – w tym także w Łodzi – już po raz 10.

W słowie rozpoczynającym ten wyjątkowy czas spotkania z Panem na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem oraz poprzez spowiedź sakramentalną łódzki pasterz zwrócił uwagę na fragment przypowieści o faryzeuszu i celniku, którzy przyszli do świątyni, aby się modlić. – Wszyscy jak tu jesteśmy potrzebujemy usprawiedliwienia! To jest wspólne nasze doświadczenia, ze potrzebujemy usprawiedliwienia, ale Jezus mówi, że ta potrzeba może być dziś spełniona, albo nie! Możesz wrócić do domu usprawiedliwiony ale możesz też wrócić do domu nie usprawiedliwiony – zauważył hierarcha.

- Albo możemy stać przed samymi sobą – właściwie przed lustrem - i przekonywać siebie samego, że jestem sprawiedliwy, że nie jestem takim łajdakiem, jakim mógłbym się wydawać samemu sobie i mogę się gapić w to lustro i bez przerwy mówić – nie, nie jest z tobą tak źle. Wówczas zapewne będzie z nami to, co z faryzeuszem, że w żadnym z tych zapewnień, w żadnym z tych usprawiedliwień, w żadnym z tych zdań które są autopromocję nie znajdziemy usprawiedliwienia! – zauważył duchowny.

- Albo możemy się poddać Duchowi, który stawia nas przed Bogiem, a nie przed lustrem i otwiera nas na spotkanie z Bogiem, a nie tylko z samymi sobą i w Duchu możemy mówić Panie jestem grzesznikiem! Właśnie dlatego, że to mówimy w Duchu, to nas nie zabija! Nie prowadzi to samounicestwienia, czy do jakiejś depresji. Nie prowadzi do jakiegoś załamania, bo mówię to w obecności Jezusa. Żaden grzesznik nie czuje się źle w obecności Jezusa. Żaden grzesznik nie czuje się poniżony, czy sponiewierany w obecności Jezusa. Żaden grzesznik nie przeżywa takiego upokorzenia w obecności Jezusa – zakończył hierarcha.

Reklama

„24 godziny dla Pana” W Archidiecezji Łódzkiej nabożeństwa , całodobowa Adoracja i spowiedź została zorganizowana w trzech miejscach: w Bazylice Archikatedralna w Łodzi, w kościele parafialnym p.w. Św. Antoniego Padewskiego w Tomaszowie Mazowieckim oraz w kościele rektoralnym p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Inicjatywa 24 godziny dla Pana rozpoczęła się w piątek, nabożeństwem pokutnym o godz. 20.00, a zakończy w sobotę Mszą św. o godz.18.00.

2023-03-18 08:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tomaszów Mazowiecki: Świętują Niepodległość

Obchody Święta odzyskania Niepodległości w parafii Najświętszego Serca Jezusowego rozpoczęła Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem ks. Pawła Dziedziczaka - proboszcza świątyni oraz ks. wikariusza Konrada Sulmirskiego. 

CZYTAJ DALEJ

Jezus jest Kimś godnym zaufania

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Adobe.Stock

Rozważania do Ewangelii Mk 10, 28-31.

Wtorek, 30 maja. Św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika, wsp. obow.

CZYTAJ DALEJ

Boguszów-Gorce. Z wizytą u byłego redaktora

2023-06-01 14:02

[ TEMATY ]

Wizytacja kanoniczna

bp Adam Bałabuch

Boguszów ‑ Gorce

Stanisław Bałabuch

Miejscowa młodzież okazała wdzięczność swoim duszpasterzom

Miejscowa młodzież okazała wdzięczność swoim duszpasterzom

W dzień odpustu biskup pomocniczy diecezji świdnickiej przybył do parafii Zesłania Ducha Świętego, gdzie od blisko trzech lat proboszczem ks. Wojciech Baliński.

Spotkanie wizytacyjne rozpoczęło się od nawiedzenia cmentarza parafialnego w Jabłowie oraz w Gorcach. Nie zabrakło także proboszczowskiego sprawozdania duszpastersko-gospodarczego. W czasie Mszy świętej z udzieleniem sakramentu bierzmowania bp Adam w nawiązaniu do Ewangelii dnia, o przyjęciu przez apostołów Ducha Świętego, niezbędnego przy udzielaniu rozgrzeszenia, zwrócił uwagę na dwie korzyści płynące z sakramentu spowiedzi świętej. Po pierwsze jest to uleczenie, po które przychodzi człowiek, a po drugie to ciągłe wychowanie, które jak małe dziecko, potrzebuje nasza dusza. Następnie komentując dary Ducha Świętego, zachęcił miejscową młodzież do życia tymi duchowymi darami.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję