Reklama

Promienie słońca i uśmiechu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

XV rocznica istnienia Zespołu Dziecięcego "Promyczki" była okazją do galowej prezentacji muzycznych dokonań rozpromienionych miłością dzieci. Zaśpiewały one wraz z chełmskim chórem "Hejnał" w niedzielę 20 października wiele pieśni i piosenek o charakterze religijnym.
Zespół Dziecięcy "Promyczki" dzieli się pięknem melodycznego śpiewu od 15 lat przy parafii Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie. Powstał jesienią 1987 r. dzięki pomysłowi ks. Andrzeja Głosa. W zespole śpiewają dzieci w wieku od 5-17 lat, pochodzące z różnych szkół i przedszkoli chełmskich. Łączy je wszystkie wielkie umiłowanie śpiewu oraz artystyczna pasja tworzenia.
"Promyczki" wielokrotnie uczestniczyły w ogólnopolskich przeglądach pieśni i piosenki religijnej. W latach 1994-1995 wyjeżdżały z kolędą na Święta Bożego Narodzenia do Francji, na zaproszenie Mera miasteczka Ventabren. Dzieci wystąpiły także w katolickim telewizyjnym programie Ziarno oraz w Sanktuarium Maryjnym w Niepokalanowie. 15-letnia działalność "Promyczków" została podkreślona przez wydanie okolicznościowej płyty. Bogactwo i potęga dziecięcego śpiewu "Promyczków" sprawiają, że modlitwa Kościoła, szczególnie zaś dzieci zostaje podarowana Bogu, który na pewno wysłuchuje jej z ogromnym zainteresowaniem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2002-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej niezbędnika katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca.

CZYTAJ DALEJ

Bł. Maria Teresa Ledóchowska

[ TEMATY ]

bł. Maria Teresa Ledóchowska

pl.wikipedia.org

Bł. Maria Teresa Ledóchowska

Bł. Maria Teresa Ledóchowska
CZYTAJ DALEJ

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi w Teksasie

2025-07-05 20:58

[ TEMATY ]

USA

powódź

ofiary śmiertelne

Teksas

PAP/EPA

27 osób zginęło podczas powodzi w Teksasie

27 osób zginęło podczas powodzi w Teksasie

Liczba ofiar śmiertelnych powodzi błyskawicznej w Teksasie wzrosła do co najmniej 43, wśród nich jest 15 dzieci - powiadomił w sobotę szeryf hrabstwa Kerr. 27 uczestników obozu dla dzieci Camp Mystic jest poszukiwanych.

Poprzednio informowano o 32 ofiarach śmiertelnych. Co najmniej 850 osób ewakuowano bądź uratowano - przekazały władze.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję