Reklama

Wiara

Dzieci, które odzyskały zdrowie, a nawet życie w łonach mam

Już za 100 dni, 10 września w Markowej, odbędzie się beatyfikacja rodziny Ulmów. Jednym z nowych błogosławionych będzie nienarodzone dziecko. To pierwszy taki przypadek w historii. Dziś także przypada Dzień Dziecka. Z tej okazji Family News Service przypomina kilkoro dzieci, których zdrowie, a nawet życie, zostało uratowanie w łonach mam.

[ TEMATY ]

świadectwo

rodzina Ulmów

Wiesław Ochotny

Jeden z tzw. “cudów pro-life” dokonał się za sprawą założyciela Rycerzy Kolumba bł. ks. Michaela J. McGivneya (1852-1890). Wydarzył się w rodzinie Michelle i Daniela Schachle, rodziców kilkanaściorga dzieci, którzy spodziewając się kolejnego dziecka usłyszeli diagnozę, że może ono mieć zespół Downa. Jedno z badań w 2015 r. wykazało u niego śmiertelny obrzęk.

Lekarze stawiali sprawę jasno: dziecko umrze jeszcze przed narodzeniem. Rodzicie postanowili modlić się za przyczyną ks. Michaela McGivneya. Wybrali się na pielgrzymkę do Fatimy, a po powrocie wykonali kolejne badania. Okazało się, że w sposób niewytłumaczalny choroba nienarodzonego dziecka ustąpiła. Rodzice nie mieli wątpliwości, że to ks. McGivneyowi zawdzięczają uzdrowienie synka, któremu nadali imię Michael na cześć założyciela Rycerzy Kolumba. Dzięki temu wydarzeniu ks. McGivney został ogłoszony błogosławionym 31 października 2020 r. w katedrze św. Józefa w Hartford (stan Connecticut w USA).

Również papież św. Paweł VI (1897-1978) jest osobą związaną aż z dwoma cudami pro-life, które przyczyniły się zarówno do jego beatyfikacji jak i kanonizacji. Na początku XXI w. w USA lekarze zaproponowali młodej matce usunięcie ciąży z powodu poważnych problemów zdrowotnych dziecka. Kobieta nie zgodziła się i postanowiła zawierzyć sprawę autorowi encykliki poświęconej ludzkiemu życiu „Humanae vitae” – papieżowi Pawłowi VI. Dziecko urodziło się zdrowie. Na oficjalne ogłoszenie tego faktu czekano kilka lat, aby ostatecznie potwierdzić, że ze zdrowiem dziecka jest wszystko w porządku.

Do kolejnego cudu za przyczyną już wtedy błogosławionego Pawła VI doszło na terenie jego rodzinnej diecezji – Brescii. Jedna z matek zmagała się z poważnymi problemami z ciążą: w piątym miesiącu doszło do pęknięcia łożyska. Kobieta posłuchała rady znajomej i modliła się w sanktuarium Matki Bożej Łaskawej w Brescii, gdzie szczególną czcią cieszył się bł. Paweł VI. Wydarzenia te miały miejsce niedługo po jego beatyfikacji. Matka urodziła zdrową córeczkę, a po wnikliwej analizie zdarzenia uznano je za cud przypisywany wstawiennictwu właśnie Pawła VI.

Reklama

Jednym z najbardziej spektakularnych cudów dotyczących życia poczętego i nienarodzonego było wydarzenie, które przypisywane jest założycielowi Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP św. o. Stanisławowi Papczyńskiemu (1631-1701). Kilka wieków po jego śmierci u młodej kobiety zdiagnozowano bardzo poważne problemy z ciążą, które groziły śmiercią dziecka jeszcze w łonie matki. Tak też się stało – dziecko zmarło, co potwierdzono po dwukrotnych badaniach. Spodziewano się samoistnego poronienia, a w przeciwnym razie lekarz zalecił usunięcie ciała dziecka z organizmu matki.

Ku zaskoczeniu lekarza i rodziny dziecka niedługo potem okazało się, że jego funkcje życiowe powróciły, a 17 października 2001 r. rodzice cieszyli się z narodzin zdrowego malucha. W czasie pobytu matki w szpitalu jej ojciec chrzestny w łączności z innymi członkami rodziny odmawiał nowennę za przyczyną o. Stanisława Papczyńskiego, dziś już świętego, który w 2007 r. dzięki temu wydarzeniu został błogosławionym.

W Dzień Dziecka Family News Service zachęca wszystkich rodziców i chrzestnych do modlitwy za dzieci, również te, które jeszcze są w łonach swych mam. Niech Pan obdarzy wszystkie dzieci i ich rodziców Swoim błogosławieństwem.

2023-06-01 09:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niesamowite świadectwo nawrócenia Michała „Miśka” Koterskiego

[ TEMATY ]

świadectwo

aktor

Filip Ćwik

Na kanale Marcina Zielińskiego ukazała się właśnie niezwykle poruszającą rozmowa z Michałem „Miśkiem” Koterskim. O czym w podcaście? O życiu z Bogiem, który wyrwał go z obsesji i nałogu, który trzymał go przez 20 lat. Również o modlitwie i jej mocy, jak i stawianiu kolejnych kroków na drodze wiary.

- Gwarantuję, że ta godzina zleci baaaardzo szybko! - zapewnia Marcin na swoich profilach.

CZYTAJ DALEJ

Kościół się zmienia

2023-09-26 14:21

Niedziela Ogólnopolska 40/2023, str. 8-11

[ TEMATY ]

abp Grzegorz Ryś

Kard. Grzegorz Ryś

Łukasz Głowacki

Mam takie wrażenie, że w Polsce narasta grono ludzi, które publicznie broni Kościoła przed nim samym –mówi kard. Grzegorz Ryś, metropolita łódzki, w rozmowie z Julią Saganiak i ks. Pawłem Gabarą.

Wśród wielu wypowiedzi, które pojawiły się po mianowaniu metropolity łódzkiego kardynałem Kościoła powszechnego, znalazły się i takie: „Wiedzieliśmy, że abp Grzegorz Ryś zostanie kardynałem, ponieważ jest wyrazistą twarzą polskiego Kościoła”. Czy uważa się Ksiądz Kardynał za wyrazistą twarz Kościoła w Polsce?

Kard. Grzegorz Ryś: Nie. Jestem przekonany, że Kościół w Polsce jest wielotwarzowy, choć przy tym pojawia się pytanie, jak tę wielotwarzowość znosi, tzn. na ile się nią cieszy, a na ile przeżywa ją jako źródło podziałów. Niemniej Kościół w Polsce jest na pewno wielotwarzowy i chwała Bogu za to. Poza tym myślę, że aby mówić o sobie jak o twarzy Kościoła w Polsce, trzeba mieć w tym zakresie poczucie jakiejś wyjątkowości, a ja nie mam przekonania, że robię w Kościele coś autorskiego. Ufam, że wszystko jest zgodne z tym, czym żyje Kościół powszechny. Mam tu na myśli bycie na bieżąco głównie z nauczaniem papieża, zresztą zawsze tak chciałem robić i w tym nurcie życia, który papież wskazuje jako przestrzeń szczególnego działania Ducha Świętego. Myślę, że nic innego nie robimy w Łodzi, jak tylko działamy i postępujemy zgodnie z tym, jak Kościół żyje od czasów Soboru Watykańskiego II. W związku z tym nie widzę się w roli protagonisty, który miałby wyznaczać jakieś nowe, nieznane szlaki.

CZYTAJ DALEJ

Budapeszt: Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej wokół postaci ks. Blachnickiego

2023-10-01 15:29

[ TEMATY ]

Węgry

ks. Franciszek Blachnicki

Mateusz Góra

W niedzielę rozpoczynają się w Budapeszcie 29. Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej, organizowane przez Stowarzyszenie Katolików Polskich na Węgrzech pod wezwaniem św. Wojciecha (SKP). W tym roku postacią znajdującą się w centrum obchodów będzie ks. Franciszek Blachnicki.

Mottem tegorocznych Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej są słowa sługi bożego ks. Blachnickiego: „Życie splecione ze światłem. Jeśli nie znasz Ewangelii, jesteś analfabetą”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję