Reklama

Niedziela Świdnicka

Boguszów-Gorce. Z wizytą u byłego redaktora

W dzień odpustu biskup pomocniczy diecezji świdnickiej przybył do parafii Zesłania Ducha Świętego, gdzie od blisko trzech lat proboszczem ks. Wojciech Baliński.

[ TEMATY ]

Wizytacja kanoniczna

bp Adam Bałabuch

Boguszów ‑ Gorce

Stanisław Bałabuch

Miejscowa młodzież okazała wdzięczność swoim duszpasterzom

Miejscowa młodzież okazała wdzięczność swoim duszpasterzom

Spotkanie wizytacyjne rozpoczęło się od nawiedzenia cmentarza parafialnego w Jabłowie oraz w Gorcach. Nie zabrakło także proboszczowskiego sprawozdania duszpastersko-gospodarczego. W czasie Mszy świętej z udzieleniem sakramentu bierzmowania bp Adam w nawiązaniu do Ewangelii dnia, o przyjęciu przez apostołów Ducha Świętego, niezbędnego przy udzielaniu rozgrzeszenia, zwrócił uwagę na dwie korzyści płynące z sakramentu spowiedzi świętej. Po pierwsze jest to uleczenie, po które przychodzi człowiek, a po drugie to ciągłe wychowanie, które jak małe dziecko, potrzebuje nasza dusza. Następnie komentując dary Ducha Świętego, zachęcił miejscową młodzież do życia tymi duchowymi darami.

Po południu, odbyło się spotkanie z grupami parafialnymi, a także posługującymi kapłanami, w tym z wikariuszem ks. Danielem Kapłonem, który od 1 czerwca został ustanowiony administratorem w parafii Gniewków w dekanacie Bolków.

- Wizytację przeżyliśmy jako ważne wydarzenie w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Bp Adam na wzór apostołów, którzy odwiedzali chrześcijańskie gminy, przybył do nas, aby umocnić nas w wierze i nam błogosławić – czytaliśmy słowa proboszcza na stronie internetowej parafii.

Przypomnijmy, że ks. Wojciech Baliński przez 13. lat był dyrektorem świdnickiego oddziału Tygodnika Niedziela.

2023-05-29 00:09

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Strzegom. Wciąż obecni w polskich sercach

[ TEMATY ]

katastrofa smoleńska

Strzegom

ks. Marek Babuśka

bp Adam Bałabuch

odsłonięcie pomnika

Ryszard Wyszyński

Pomnik i nowy Skwer Marii i Lecha Kaczyńskich poświęcili bp Adam Bałabuch i ks. prał. Marek Babuśka

Pomnik i nowy Skwer Marii i Lecha Kaczyńskich poświęcili bp Adam Bałabuch i ks. prał. Marek Babuśka

W Strzegomiu odsłonięto pomnik ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej. Ma on formę flagi oraz wysokość prawie trzech metrów, są też tablice z nazwiskami ofiar.

- Lech Kaczyński pragnął, aby Rzeczpospolita Polska była państwem na miarę naszych tradycji i aspiracji, by zajmowała należne nam z racji potencjału, położenia i doświadczeń historycznych miejsce w strukturach euroatlantyckich, by z tych samych względów odgrywała rolę regionalnego lidera...” - napisał w liście do mieszkańców na uroczystość odsłonięcia i poświęcenia w Strzegomiu nowego pomnika, w hołdzie ofiarom katastrofy smoleńskiej brat zmarłego prezydenta.

CZYTAJ DALEJ

Prezydent Duda do uczestników Parady Pułaskiego: Proszę o wsparcie na rzecz umacniania naszego sojuszu

2023-10-01 19:48

[ TEMATY ]

Andrzej Duda

PAP/Leszek Szymański

Jestem tutaj, by was prosić o wasze wsparcie, byście lobbowali za Polską i byście dalej pracowali na rzecz umacniania sojuszu polsko-amerykańskiego i sojuszu Ameryki i Europy - powiedział w niedzielę prezydent RP Andrzej Duda w wystąpieniu do uczestników 86. Parady Pułaskiego w Nowym Jorku.

"Wiecie jaka jest sytuacja: znowu zrobiło się niebezpiecznie. Odrodził się rosyjski imperializm, ten sam imperializm, który wypchnął wielu waszych rodziców i dziadków z Polski (...) Musimy się obronić, musimy przetrwać, dlatego potrzebne jest wasze wsparcie. Jestem tu po to, by o to wasze wsparcie prosić (...) byście pracowali na rzecz sojuszu polsko-amerykańskiego i sojuszu Ameryki i Europy" - powiedział prezydent zwracając się do nowojorskiej Polonii.

CZYTAJ DALEJ

Papież apeluje o odmawianie różańca

2023-10-01 12:56

[ TEMATY ]

papież Franciszek

Karol Porwich/Niedziela

Po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański” i udzieleniu apostolskiego błogosławieństwa Ojciec Święty zaapelował o pokój między Azerbejdżanem a Armenią, a także na Ukrainie i innych krajach „zranionych wojną”. Zachęcił także do odmawiania różańca, szczególnie w intencji obrad Synodu Biskupów oraz ewangelizacji narodów.

W tych dniach śledzę dramatyczną sytuację osób wysiedlonych w Górskim Karabachu. Ponawiam mój apel o dialog między Azerbejdżanem a Armenią, wyrażając życzenie, aby rozmowy między stronami, przy wsparciu wspólnoty międzynarodowej sprzyjały trwałemu porozumieniu, które położy kres kryzysowi humanitarnemu. Zapewniam o modlitwie za ofiary wybuchu na stacji benzynowej w pobliżu miasta Stepanakert.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję