Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź: V Bieg Świętej Rodziny

2023-09-15 13:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Już w najbliższą niedzielę 17 września ulicami łódzkiej Retkini pobiegną miłośnicy joggingu, którzy swój trud biegowy ofiaruj podopiecznym z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci „Łupkowa”.

Bieg główny liczący 5 km wystartuje spod kaplicy par. Świętej Rodziny punktualnie o 16.30, zaś pół godziny wcześniej poprzedzi go bieg dla dzieci z rodzicami, którzy będą mieli do pokonania dystans 500 metrów, będący formą bardziej rekreacji, niż rywalizacji.

Biegowi towarzyszyć będzie także piknik rodzinny, który wypełnią zabawy dla dzieci i rodzin, możliwość wykonania badań i zasięgnięcia porad lekarskich (USG, cukrzyca, diabetologia, kardiologia), a także koncert scholi parafialnej. O godzinie 14.00 nastąpi rozpoczęcie zapisów stacjonarnych oraz wydawanie numerów startowych.

Reklama

- Zapisy trwają do piątku 15 września. Rejestracja uczestnika polegać będzie na odnotowaniu wpływu wpłaty wpisowego na podane przez organizatora konto bankowe. Będzie również możliwość zapisania się w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 14.00-16.00. Dolny limit wieku uczestników biegu głównego wynosi 16 lat (osoby niepełnoletnie mogą startować wyłącznie za zgodą rodzica/opiekuna prawnego). Obowiązuje wpisowe w kwocie 30zł lub większej, które zasilą konto hospicjum – tłumaczą organizatorzy biegu.

Głównym celem V. Biegu Świętej Rodziny jest zbiórka funduszy dla podopiecznych Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci „Łupkowa”, a także wspieranie i popularyzowanie imprez biegowych w Łodzi, zachęcanie do aktywnego spędzania wolnego czasu całych rodzin oraz integracja parafian. Bieg ma także popularyzować sport jako formę realizacji Bożego przykazania "Nie zabijaj". Parafialną imprezę zakończy dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród (pucharów i pamiątkowych medali), zaś dla wszystkich uczestników będzie przygotowany posiłek regeneracyjny - grochówka według tajemnego przepisu proboszcza parafii Świętej Rodziny ks. Ireneusza Węgrzyna.

Jest to kolejna biegowa charytatywna inicjatywa w tym roku. W lipcu blisko 100 biegaczy z Łodzi i Zgierza pokonało ponad 130km, by dotrzeć do tronu Matki Boskiej Jasnogórskiej. VII. Biegową Pielgrzymkę Charytatywną na Jasną Górę rozpoczęła msza św. w Sanktuarium Chojeńskiej Matki Bożej Pocieszenia, zaś zakończył Apel Jasnogórski w Częstochowie. Środki z wpisowego zostały przeznaczone na roczną rehabilitację niepełnosprawnego Jasia z Pabianic – długoletniego podopiecznego Fundacji „Życie”.

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Solidarni z Ukrainą

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Marek Kamiński

W kościele Ojców Jezuitów w Łodzi odbył się wyjątkowy koncert charytatywny - „Solidarni z Ukrainą”. W świątyni wystąpili artyści polscy i ukraińscy: Agnieszka Battelli, Jolanta Bobras, Zofia Kurowska, Grażyna Malec – Przedlacka, Weronika Warchoł, Katarzyna Zając – Caban, Jaryna i Mirosława Cholewińskie ze Lwowa oraz Chór Parafii Greckokatolickiej pw. Ofiarowania Pańskiego w Łodzi pod dyrekcją Olesi Kobryn, a zapowiadali Mirosława Marcheluk i Ryszard Mróz. Ten niezwykły koncert zorganizowano w geście solidarności z uciekającymi przed rosyjskim najeźdźcą.

CZYTAJ DALEJ

Taki jest nasz Bóg – mądry i cierpliwy, szczodry i nikim nie pogardzający

2023-09-29 10:53

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe.Stock.pl

Bóg ufa każdemu. Każdego z dwóch synów obdarza tą samą misją. Żadnym z nich nie gardzi: nie pogardził tym, który powiedział, że „nie” pójdzie, ani też nie wpadał w zachwyt w odniesieniu do drugiego, który odrzekł, że pójdzie, ale nie poszedł.

Słowa Ewangelii według Świętego Mateusza

CZYTAJ DALEJ

Budapeszt: Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej wokół postaci ks. Blachnickiego

2023-10-01 15:29

[ TEMATY ]

Węgry

ks. Franciszek Blachnicki

Mateusz Góra

W niedzielę rozpoczynają się w Budapeszcie 29. Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej, organizowane przez Stowarzyszenie Katolików Polskich na Węgrzech pod wezwaniem św. Wojciecha (SKP). W tym roku postacią znajdującą się w centrum obchodów będzie ks. Franciszek Blachnicki.

Mottem tegorocznych Dni Polskiej Kultury Chrześcijańskiej są słowa sługi bożego ks. Blachnickiego: „Życie splecione ze światłem. Jeśli nie znasz Ewangelii, jesteś analfabetą”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję