Jesteś ciągle w biegu? Nie słyszysz własnych myśli? Szukasz mądrych wskazówek życiowych? Zapraszamy na spotkanie ze słowem Bożym podczas Weekendu Lectio Divina. Miejsce: Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej „Święta Puszcza” w Olsztynie. Termin: 11-13 października
Ks. Rafał Grzesiak i ks. Paweł Dzierzkowski podpowiedzą, jak rozważać słowo Boże, jak przyjąć je do serca i jak się nim modlić. Będzie czas na spokojne czytanie, rozmyślanie i modlitwę. Wszystko w ciszy i w pięknych okolicznościach przyrody.
– Powinniśmy poznawać Jezusa w sposób coraz bardziej osobisty, słuchając Go, żyjąc razem z Nim, przebywając blisko Niego. Słuchać Go - w lectio divina, czyli czytając Pismo Święte w sposób nie akademicki, ale duchowy – apelował papież senior Benedykt XVI. – W ten sposób uczymy się spotykać Jezusa obecnego, przemawiającego do nas. Powinniśmy rozmyślać i zastanawiać się nad Jego słowami i czynami, przed Nim i z Nim. Czytanie Pisma Świętego jest modlitwą, powinno być modlitwą, powinno brać początek z modlitwy i prowadzić do modlitwy – mówił Benedykt XVI.
Zgłoszenia na Weekend Lectio Divina pod numerem telefonu: 579 987 147.
Podczas spotkania lectio divina na Ostrowie Tumskim
O tym, że słowo Boże jest żywe i skuteczne, przekonują się wszyscy, którzy je poznają i nim żyją. W rozważanym słowie znajdują odniesienie do własnego życia, wyjaśnienie wielu spraw, zyskują pokój serca.
Słowo Boże można poznawać i rozważać na wiele sposobów, począwszy od indywidualnego czytania Pisma Świętego, słuchania, przepisywania, poprzez uczestnictwo w spotkaniach biblijnych i metodę lectio divina. Każdy może znaleźć odpowiednią dla siebie formę, która doprowadzi go do dialogu z Panem Bogiem.
Bp Tadeusz Lityński przewodniczył Mszy św. w głogowskim hospicjum
Światowy Dzień Chorego uwrażliwia nas co roku bardzo na tę prawdę, że nie choroba, starość są często najtrudniejsze, ale najcięższa w doświadczeniu krzyża jest samotność – zauważył bp Tadeusz Lityński podczas Mszy św. w głogowskim hospicjum.
W liturgiczne wspomnienie NMP z Lourdes, 11 lutego, po raz trzydziesty czwarty Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Chorego.
Piąte spotkanie zostanie poświęcone wrocławskim cmentarzom
Już w przyszły czwartek, 19 lutego o godz. 19.30, zapraszamy do Centrum Formacji przy parafii św. Maurycego we Wrocławiu, ul. Traugutta 34. W ramach Jubileuszowej Akademii św. Maurycego dr Marek Burak wygłosi wykład „Wrocławskie cmentarze – cmentarz przy kościele św. Maurycego”. Dr Marek Burak to twórca i założyciel Muzeum Politechniki Wrocławskiej, specjalista od tematyki funeralnej we Wrocławiu. Jest m.in. autorem książki „Cmentarze Wrocławia”, w której przechodzi przez 1000letnią historię miasta i odnajduje cmentarze, z których wiele już nie istnieje.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.