Reklama

www.niedzielaplocka.pl

Niedziela płocka 48/2006

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Czego nie ma dziś w internecie, tego nie ma wcale - stwierdził redaktor odpowiedzialny płockiej edycji „Niedzieli” ks. Adam Łach, i tak pracownicy „Niedzieli Płockiej” zyskali nowy zawód: z dnia na dzień staliśmy się webmasterami. Papierowe strony naszego tygodnika nie wszystko pomieszczą, zaś wersja elektroniczna oprócz zwiększonej pojemności ma i tę zaletę, że informacje mogą być podawane praktycznie natychmiast, dostępne dla wszystkich, którzy chcą do nich dotrzeć.
Długo się więc nie zastanawialiśmy. Jeszcze tylko wykupienie miejsca na serwerze, szybkie szkolenie i prace nad schematem strony (za które dziękujemy ks. Jackowi Wichorowskiemu i Bogdanowi Śmigrodzkiemu), potem dyskusje nad układem strony i w błyskawicznym tempie rusza strona internetowa - dla tych, którzy „Niedzielę Płocką” chcą mieć na co dzień, i to nie tylko na terenie diecezji, ale na całym świecie.
Pomysł okazał się „strzałem w dziesiątkę” - w ciągu dwóch tygodni funkcjonowania (bez żadnej reklamy) odwiedziło nas ponad 12 tys. internautów! Na naszej stronie znalazły się aktualności z życia Kościoła diecezjalnego, zapowiedzi wydarzeń, wiadomości kulturalne, społeczne, newsy z serwisów „wiara.pl” i „kościół.pl”, kalendarz wydarzeń, a przede wszystkim - ogromne bogactwo artykułów z archiwalnych wydań naszego tygodnika, pogrupowane w kategorie, ze szczególnym uwzględnieniem nauczania pasterskiego biskupów. W dobie „cywilizacji obrazkowej” nie mogło się obyć bez galerii fotograficznej. Zarejestrowani użytkownicy mogą z niej wysłać internetową kartkę oraz zagłosować w ankiecie. Zapraszamy. Wystarczy „wklepać” www.niedzielaplocka.pl i… Enter!

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2006-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarła siostra Inah Canabarro Lucas, najstarsza osoba na świecie

2025-05-01 07:48

[ TEMATY ]

śmierć

Wikicommons

S. Inah Canabarro Lucas

S. Inah Canabarro Lucas

Siostra Inah Canabarro Lucas, najstarsza osoba na świecie, zmarła 30 kwietnia 2025 r. w Porto Alegre w Brazylii w wieku 116 lat - informuje aciprensa.com.

Urodzona 27 maja 1908 roku zakonnica terezjańska była według LongeviQuest, grupy badaczy zajmujących się badaniem osób stulatków, najstarszą osobą na świecie.
CZYTAJ DALEJ

Także w przeszłości liczba kardynałów elektorów przekraczała 120

2025-05-01 10:31

[ TEMATY ]

konklawe

Vatican Media

Od pontyfikatu Jana Pawła II do Franciszka, 16 razy liczba kardynałów elektorów w Kolegium Kardynalskim przekroczyła próg ustanowiony po raz pierwszy przez Pawła VI w 1975 r.

Paweł VI był pierwszym papieżem, który w konstytucji apostolskiej Romano Pontifici Eligendo z 1 października 1975 r. ustanowił, że „maksymalna liczba kardynałów elektorów nie może przekraczać 120”.
CZYTAJ DALEJ

Większość biskupów w Polsce wydała warunkową dyspensę na piątek 2 maja

2025-05-02 08:33

[ TEMATY ]

dyspensa

Adobe Stock

Większość biskupów w Polsce, w tym metropolita warszawski, gdański, białostocki i przemyski, wydali dekrety dotyczące dyspensy od wstrzemięźliwości spożywania pokarmów mięsnych w piątek 2 maja. Wiernych zobowiązano w zamian np. do modlitwy za ojczyznę, pokój na świecie, czy jałmużny.

Podziel się cytatem Piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych nie obowiązuje w trzech przypadkach: w piątki, w które wypada uroczystość; dni w randze uroczystości (np. piątek w Oktawie Wielkanocy) oraz gdy zostanie udzielona dyspensa zgodnie z przepisami prawa kanonicznego.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję